#1 2008-01-14 20:47:37

Mentor

Kurator

status 5699875
4468936
Zarejestrowany: 2008-01-13
Posty: 201
Punktów :   

Akronimy czyli skrótowce

Spotkaliśćie się pewnie z wyrazem MORF, RTF itp. Ponizej zamieszczam slownik. Wypisalem wszystkie mi znane. Jeżlie któregoś nie ma to dopiszcie coś
AFAICR / AFAICT / AFAIK    As Fair As I Can Recall / Tell / Know    O ile sobie przypominam / mogę powiedzieć / wiem
AFK                        Away From Keyboard                                                 Z dala od Klawiatury
AIUI                        As I Understand It                                                    Na ile to rozumiem
AKA                        Also Known As                                                     Znane także jako
ASAP                       As Soon As Possible                                                  Tak szybko jak tylko to możliwe
AWGTHTGTTA         Are We Going To Have To Go Through This Again ?    Czy znowu musimy to przechodzić ?
BBL                        Be Back Later                                                      Wracam później
BFN, B4N             Bye For Now                                                            Do zobaczenia, na razie
BRB                       Be Right Back                                                     Zaraz wracam
BTW                       By The Way                                                            A tak w ogóle
CU, CYA                     See You                                                             Do zobaczenia
CUL, CUL8R, SYL      See You Later                                                        j.w.
EOT                       End Of Transmission                                                  Koniec dyskusji
FAQ                       Frequently Asked Question                                       Często zadawane pytania
FITB                       Fill In The Blanks                                                     Wypełnij puste miejsca
FUBAR                     Fouled/ F***ed UP Beyond All Recognition/ Repair      Tego już nie da się naprawić
FWIW                     For What Its Worth                                                 Na ile to jest tego warte
FYA / FYE              For Your Amusement / Entertainment                        Aby cię ucieszyc
FYEO                      For Your Eyes Only                                                   Tylko do twojego wglądu
FYI                        For Your Information                                           Dla twojej wiadomości
G                        Grin                                                                   Uśmiech
GA (GAMMD)         Go Ahead (Make My Day)                                        No, dalej (pokaż co potrafisz)
GD&R                     Grinning, Ducking And Running                                   Uśmiech, unik i ucieczka
GIGO                     Garbage In Garbage Out                                             Śmiecie na wejściu, śmiecie na wyjściu
H (HB)                      Hug (Back)                                                            Uściski (wzajemnie)
HIWTH                    Hate It When That Happens                                  Nie cierpię jak to się dzieje
HTH                      Hope That Helps                                                  Mam nadzieję że to pomoże
IC                       I See                                                                 Aha
ICOCBW                  I Could Of Course Be Wrong                                 Mogę się oczywiście mylić
IIRC                      If I Recall Correctly                                                    Jeśli dobrze sobie przypominam
IME                       In My Experience                                                   W moich doswiadczeniach
IMHO, IMNSHO       In MY (Not So) Huble Opinion                                      Moim (nie)skromnym zdaniem
IOW                     In Other Words                                                          Innymi słowy
IWBNI                    It Would Be Nice If                                                 Byłoby miło gdyby...
J/K                      Just Kidding                                                              To tylko żart
JONCL                    Jumping Onto Neighbour's Car Laughing                     Skacząc ze śmiechem po samochodzie                           
                                                                                                        sasiada
K (KB)                     Kiss (Back)                                                            Cmok (wzajemnie)
KHYF                    Know How You Feel                                               Wiem co czujesz
KISS                     Keep It Simple, Stupid                                                Niech to będzie proste
KOTC                    Kiss On The Cheek                                              Cmok w policzek
L8R                     Later                                                                       Do zobaczenia później
LAB&TYD                  Life is A Bitch & Then You Die                                   Lajf is brutal and full of zasadzkas             
                                                                                                       (Życie jest brutalne i pełne zasadzek)
LMAO                    Laughing My Ass Off                                              Śmiejąc się do rozpuku (dosl. śmiejąc                                                                                                                   
                                                                                                       się tak, że d*** odpada)
LOL                      Laugs Out Loud                                                 Śmiejąc sie głosno
LOL (LOLAK)         Lots Of Love (And Kisses)                                          Gorące pozdrowienia (i ucałowania)
MMF                     Make Money Fast                                               Szybki zarobek
MOF, MORF         Male Or Female                                                    Facet czy kobieta?
MYOB                    Mind Your Own Business                                           Pilnuj swoich spraw
NFW (NFWM)        No F***ing Way (MAN)                                       Nie ma mowy!
NTYMI                    Now That You Mention It                                            Skoro juz o tym wspominasz
OIC                     Oh I See                                                            Aha
OK                     Oll Korrect                                                              Wszystko w porzadku
OOTQ                   Out Of The Qestion                                             Nie ma mowy
OTOH                   On The Other Hand                                            Z drugiej strony...
P?                      beg your Pardon?                                                 Słucham?
PITA                      Pain In The Ass                                                 Uciazliwe
POETS                    Piss Of Early Tomorrows Saturday                        Odczep się , jutro sobota
RE, RE'S, REHI         Hi Again                                                                Witam znowu
ROTFL (ROTFLMAO Roll On The Floor Laughing (My Ass Off)                    Tarzając sie po podłodze ze śmiechu
RTFAQ                   Read The FAQ                                                      Przeczytaj FAQ
RTM (RTFM)        Read The (F*****) Manual                                     Przeczytaj (piep***) instrukcję
S (SB)                    Smile (Back)                                                        Uśmiech (nawzajem)
SHIT                    Sure Happy It's Thursday                                   Na szczeście to tylko czwartek
SNAFU                   Situation Normal, All F**** Up                                 Sytuacja jest normalna, wszystko jest do
                                                                                                     niczego
SO                     Significant Other    Połowica
SOHF                   Sense Of Humor Failure                                          Popsuło sie poczucie humoru
SOS (SOSDD)       Same Old S*** (Different Day)                          To samo co zawsze (tylko inny dzień)
SPAM                   Stupid Persons' Advertisement                               Głupie ogłoszenie
SUP                    what'S UP                                                         Jak leci?
TARFU                   Things Are Really F****ed Up                              Wszystko jest naprawdę popi****
TGIF                    Thank God It's Friday                                             Na szczeście jest piątek
TIA                     Thanks In Advance                                             Dzięki z góry
TIC                     Tongue In Cheek                                             Sarkastycznie
TLA (ETLA)          (Extended)Three Letter Acronym                          (Rozszerzony ) trzyliterowy skrót
TTBOMK                 To The Best Of My Knowledge                            O ile wiem
TTFN                   Ta Ta For Now                                                       Do zobaczenia
TTYL                   Talk To Your Later                                              Porozmawiamy później
TVM                    Thanks Very much                                           Wielkie dzieki
VEG / VES          Very Evin Grin / Smile                                           Bardzo złośliwy uśmieszek
W                      Wink                                                                  Mrugnięcie okiem
WB                    Welcome Back                                                    Witamy znowu
WTH                   What The Hell                                                     Co się dzieje?
WTHDTM                What The Hell Does That Mean                         Co to ma znaczyć?
YAFIYGI                  You Asked ForIt You Got It                               Prosiłeś się, to masz
YGLT                   You're Gonna Love This                                         To ci sie spodoba
YMMV (YMMVG)     Your Mileage May Vary (Greatly)                       (Wielka) rożnica doświadczenia
YWIA    You're      Welcome In Advance                                             Ależ proszę


I żadne siły mnie nie przekonaja ze biale jest biale a czarne jest czarne :PPP
Jarosław Kaczyński expose premiera

Offline

 

#2 2008-01-15 10:34:48

Nazdrunia123

Kurator

9144862
Skąd: Marklowice City rządzą:)
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 249
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

Ciekawe i przydatne...;D;D


To Tylko ja... I Moje Mysli;)

Offline

 

#3 2008-01-15 15:46:51

Mentor

Kurator

status 5699875
4468936
Zarejestrowany: 2008-01-13
Posty: 201
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

HTH srry za estetykę, ale pole textowe w przeglądarce to shit HIWTH


I żadne siły mnie nie przekonaja ze biale jest biale a czarne jest czarne :PPP
Jarosław Kaczyński expose premiera

Offline

 

#4 2008-01-16 15:09:52

Gandalf

Minister

status 4213402
4553767
Skąd: M-ce
Zarejestrowany: 2007-10-08
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: Akronimy czyli skrótowce

Większości z tych skrótów prawie nikt chyba nie używa Jednak dobrze zawsze coś takiego przeczytać.  Niekiedy znamy znaczenie danego skrótu nie wiedząc jak dokładnie się go rozwija xD
Pozdrawiam Gandalf


"Choć bym ciemną doliną szedł to i tak wszystkich tam skopie, a zła się nie ulęknę..."

Offline

 

#5 2008-01-16 18:34:05

Dziama92

Minister

status 4784598
7516206
Skąd: marklowice!!!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 518
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

Po co komu coś takiego "AWGTHTGTTA"??


Spalmy wszystko i zasadźmy słoneczniki...

Offline

 

#6 2008-01-16 18:35:54

Mentor

Kurator

status 5699875
4468936
Zarejestrowany: 2008-01-13
Posty: 201
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

Hmm.. Po to żeby napisać 10 liter zamiast 30??


I żadne siły mnie nie przekonaja ze biale jest biale a czarne jest czarne :PPP
Jarosław Kaczyński expose premiera

Offline

 

#7 2008-01-16 18:47:20

Dziama92

Minister

status 4784598
7516206
Skąd: marklowice!!!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 518
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

Mnie osobiście łatwiej by było napisać to normalnie niż zapamiętywać jakiś głupi skrót.

Tak czy inaczej... Jak wszyscy zaczną się posługiwać skrótami to ludzie z czasem nie będą wiedzieć jak się co pisze Ale trzeba przyznać, że niektóre skróty pisze się mechanicznie... Od razu, bez zastanowienia.


Spalmy wszystko i zasadźmy słoneczniki...

Offline

 

#8 2008-01-16 18:48:50

Mentor

Kurator

status 5699875
4468936
Zarejestrowany: 2008-01-13
Posty: 201
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

No wlaśnie i gdy dlużej piszesz te skróty to też je piszesz bez zastanowienia


I żadne siły mnie nie przekonaja ze biale jest biale a czarne jest czarne :PPP
Jarosław Kaczyński expose premiera

Offline

 

#9 2008-01-17 17:56:11

Gandalf

Minister

status 4213402
4553767
Skąd: M-ce
Zarejestrowany: 2007-10-08
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: Akronimy czyli skrótowce

Dłużej piszesz czyli częściej używasz To normalne dla skrótów typu: LOL czy OK. Nie sądzę jednak, aby ktoś używał codziennie właśnie tego skrótu (AWGTHTGTTA). Do tego im dłuższy skrót tym łatwiej o nieporozumienie. A tego chyba nie chcemy? :>
Pozdrawiam Gandalf


"Choć bym ciemną doliną szedł to i tak wszystkich tam skopie, a zła się nie ulęknę..."

Offline

 

#10 2008-01-17 21:05:01

Mentor

Kurator

status 5699875
4468936
Zarejestrowany: 2008-01-13
Posty: 201
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

Na tym forum nie używam tych skrótów bo malo kto je zna ale na poważnych forach jak ich nie znasz toś kiep

Ostatnio edytowany przez Mentor (2008-01-17 21:06:45)


I żadne siły mnie nie przekonaja ze biale jest biale a czarne jest czarne :PPP
Jarosław Kaczyński expose premiera

Offline

 

#11 2008-01-17 21:17:00

Dziama92

Minister

status 4784598
7516206
Skąd: marklowice!!!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 518
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

podaj stronę paru for... chętnie sobie poczytam jak to wygląda...


Spalmy wszystko i zasadźmy słoneczniki...

Offline

 

#12 2008-01-18 15:09:11

Mentor

Kurator

status 5699875
4468936
Zarejestrowany: 2008-01-13
Posty: 201
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

srry nie fora tylko grypy dyskusyjne


I żadne siły mnie nie przekonaja ze biale jest biale a czarne jest czarne :PPP
Jarosław Kaczyński expose premiera

Offline

 

#13 2008-01-18 18:38:21

Gandalf

Minister

status 4213402
4553767
Skąd: M-ce
Zarejestrowany: 2007-10-08
Posty: 284
Punktów :   
WWW

Re: Akronimy czyli skrótowce

Też bym chętnie to zobaczył. Pewnie używają większej ilości tych skrótów niż my, lecz nie sądzę aby używali wszystkich
Pozdrawiam Gandalf


"Choć bym ciemną doliną szedł to i tak wszystkich tam skopie, a zła się nie ulęknę..."

Offline

 

#14 2008-01-18 19:12:33

Dziama92

Minister

status 4784598
7516206
Skąd: marklowice!!!
Zarejestrowany: 2007-10-12
Posty: 518
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

Ja o nie poprosiłam, bo mi się wierzyć nie chce, ze jakbym weszła na takie forum (gdzie używają tych wszystkich skrótów) to bym nic nie zrozumiała

I nadal wydaje mi się idiotyzmem zapamiętywanie dziesięcioliterowego skrótu. Trzeba by było się za każdym razem zastanawiać, czy litery są w dobrej kolejności, czy to ma sens i tak dalej. Jak dla mnie lepiej napisac normalnie.


Spalmy wszystko i zasadźmy słoneczniki...

Offline

 

#15 2008-01-25 11:33:46

Mentor

Kurator

status 5699875
4468936
Zarejestrowany: 2008-01-13
Posty: 201
Punktów :   

Re: Akronimy czyli skrótowce

hmm a czemu piszesz Lots of Laug (LoL) zamiast kretyn ?? Bo to pamietasz i piszesz bez zastanowienia tak samo jest z tym. Nie mówię już o totalnie debilnych skrótach na opisach gg. Ale dla nas to już nie ten (za wysoki ) poziom


I żadne siły mnie nie przekonaja ze biale jest biale a czarne jest czarne :PPP
Jarosław Kaczyński expose premiera

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora